Margecianske fajnoty 2023

Na festivale je pre návštevníkov pripravený bohatý kultúrny program, ktorý je rozdelený na veľkú a malú scénu a taktiež je k dispozícii aj Detské zábavisko. Počas obidvoch dní prebieha na scénach program pre deti aj pre dospelých. Na programe sa zúčastnia detské folklórne súbory, folklórne skupiny a folklórne súbory z celého Slovenska, základné umelecké školy a zahraničné folklórne súbory.

Program sa odohráva v Gastrostane. Ide predovšetkým o prezentáciu jedál domácej aj zahraničnej kuchyne. Taktiež je program spojený aj s prezentáciou a degustáciou vína. Gastro ponuka zahŕňa rozpis jedál, ktoré na podujatí môžete ochutnať. V sobotu je táto ponuka zameraná na tradičnú slovenskú kuchyňu a v nedeľu na zahraničnú a profi kuchyňu.

Na mape sú zobrazené základné body podujatia – vstupy na podujatie, hlavná pokladňa, veľká a malá scéna a WC. Nezabudli sme na zobrazenie gastro uličky, detskej zóny, remeselníkov a stánkarov.

Na podujatie môžete prísť autom, autobusom alebo vlakom. Pre autá je vytvorené centrálne parkovisko, ktoré sa nachádza za železničnou stanicou v časti Olše. Z parkoviska je zabezpečená kyvadlová doprava každých 30 minút priamo k vstupnej bráne na podujatie.

Fajnová škola tanca ako súčasť sprievodného programu v kultúrnom dome v Jaklovciach. Okrem domácich tancov si zatancujete aj tance z Macedónska a Rumunska. Po tanečnej škole vás rozhýbe DJ Stano.

Vyhliadkový autobus vás zavedie na zaujímavé miesta v okolí podujatia.

Sprievodné akcie začínajú už pred samotným podujatím kvízom pre žiakov „Čo vieš o svojej obci a okolí.“ V piatok je pripravený program za účasti zahraničných folklórnych skupín na oslavu „Mesiac úcty k starším.“ Pre návštevníkov sú pripravené sprievodné akcie, napríklad atrakcie pre deti, rôzne výstavy, vyhliadkový autobus, súťaže „Najfajnejša kuchňa“ a „Profi kuchňa.“ Vyhliadkový autobus vás zavedie na zaujímavé miesta v okolí podujatia. Už tradične v nedeľu nebude chýbať “Upeč si svoj gruľovník,“ kde si môžete sami svoj gruľovník vyvaľkať a pripraviť podľa vlastnej chuti.

PLATIDLO

Na podujatí sa platí len fajnošami, ktoré je možné zmeniť v hlavnej pokladni. Hodnota fajnoša:
1F = 1€
0,50F = 0,50€

VSTUPNÉ

DOSPELÍ:
Dvojdňový vstup: 10 €
Jednodňový vstup: 7 €

SENIOR:
(nad 63 rokov a držiteľa ŤŽP, ŤŽP-S):
Dvojdňový vstup: 8 €
Jednodňový vstup: 5 €

JUNIOR:
(od 12 rokov do nedovŕšených 18 rokov)
Dvojdňový vstup: 8 €
Jednodňový vstup: 5 €

 

RODINNÝ LÍSTOK:
(rodičia + deti do 18 rokov):
Dvojdňový vstup: 25 €
Jednodňový vstup: 17 €

DIEŤA:
(do nedovŕšených 12 rokov):
VSTUP ZADARMO

OBYVATELIA OBCE MARGECANY:
VSTUP ZADARMO
(po preložení dokladu o trvalom pobyte)

Návštevníci ktorí chcú využiť zľavy, sú povinní sa preukázať platným preukazom.
Náramky platné na obidva dni nesmú byť poškodené.