plagat_margecianske_fajnoty

Margecianske fajnoty 2022

programovy_plagat

Na festivale je pre návštevníkov pripravený bohatý kultúrny program, ktorý je rozdelený na veľkú a malú scénu a taktiež je k dispozícii aj Detské zábavisko. Počas obidvoch dní prebieha na scénach program pre deti aj pre dospelých. Na programe sa zúčastnia detské folklórne súbory, folklórne skupiny a folklórne súbory z celého Slovenska, základné umelecké školy a zahraničné folklórne súbory.

Gastro ponuka

Program sa odohráva v Gastrostane. Ide predovšetkým o prezentáciu jedál domácej aj zahraničnej kuchyne. Taktiež je program spojený aj s prezentáciou a degustáciou vína. Gastro ponuka zahŕňa rozpis jedál, ktoré na podujatí môžete ochutnať. V sobotu je táto ponuka zameraná na tradičnú slovenskú kuchyňu a v nedeľu na zahraničnú a profi kuchyňu.

mapa areálu

Na mape sú zobrazené základné body podujatia – vstupy na podujatie, hlavná pokladňa, veľká a malá scéna a WC. Nezabudli sme na zobrazenie gastro uličky, detskej zóny, remeselníkov a stánkarov.

parkovanie

Na podujatie môžete prísť autom, autobusom alebo vlakom. Pre autá je vytvorené centrálne parkovisko, ktoré sa nachádza za železničnou stanicou v časti Olše. Z parkoviska je zabezpečená kyvadlová doprava každých 30 minút priamo k vstupnej bráne na podujatie.

Sprievodné akcie začínajú už pred samotným podujatím kvízom pre žiakov „Čo vieš o svojej obci a okolí.“ V piatok je pripravený program za účasti zahraničných folklórnych skupín na oslavu „Mesiac úcty k starším.“ Pre návštevníkov sú pripravené sprievodné akcie, napríklad atrakcie pre deti, rôzne výstavy, vyhliadkový autobus, súťaže „Najfajnejša kuchňa“ a „Profi kuchňa.“ Vyhliadkový autobus vás zavedie na zaujímavé miesta v okolí podujatia. Už tradične v nedeľu nebude chýbať “Upeč si svoj gruľovník,“ kde si môžete sami svoj gruľovník vyvaľkať a pripraviť podľa vlastnej chuti.

Vyhliadkový autobus

Vyhliadkový autobus vás zavedie na zaujímavé miesta v okolí podujatia.

PLATIDLO

Na podujatí sa platí len fajnošami, ktoré je možné zmeniť v hlavnej pokladni. Hodnota fajnoša:
1F = 1€
0,50F = 0,50€

VSTUPNÉ

SOBOTA:

Dospelí – 5 € (nedeľa zdarma)
Senior – 3 € (nedeľa zdarma)
(nad 63 rokov a držitelia ŤZP, TZP-S)
Rodinný lístok  – 10 € (nedeľa zdarma)
(rodičia + deti do 18 rokov)
Junior  – 3 € (nedeľa zdarma)
(od 12 do nedovŕšených 18 rokov)
Dieťa  – zadarmo
(do nedovŕšených 12 rokov)
Obyvatelia obce Margecany  – zadarmo
(po predložení dokladu o trvalom pobyte)

NEDEĽA:

Dospelí – 5 €
Senior – 3 €
(nad 63 rokov a držitelia ŤZP, TZP-S)
Rodinný lístok  – 10 €
(rodičia + deti do 18 rokov)
Junior  – 3 €
(od 12 do nedovŕšených 18 rokov)
Dieťa  – zadarmo
(do nedovŕšených 12 rokov)
Obyvatelia obce Margecany  – zadarmo
(po predložení dokladu o trvalom pobyte)
Návštevníci ktorí chcú využiť zľavy, sú povinní sa preukázať platným preukazom.
Náramky platné na obidva dni musia byť nepoškodené.