Festival s bohatou históriou

Od roku 2011 FSk Jadlovec v spolupráci s obcou Margecany organizuje podujatie Margecianske fajnoty. Podujatie je zamerané na uchovávanie tradičnej receptúry jedál, prezentáciu tradičnej regionálnej kuchyne, zahraničnej gastronómie a gastronomických špecialít. Podujatie je spojené s ochutnávkou cca 100 tradičných jedál a gastronomických špecialít nielen Spiša, Šariša, Gemera, Abova, ale aj z iných regiónov Slovenska a zo zahraničných regiónov pozvaných skupín. 

Cieľom je ponúknuť a uchovávať takmer zabudnuté špeciality našich predkov, ponúknuť recepty a prezentovať postupy prípravy jedál. Pozvané skupiny a zahraničné súbory pripravujú jedlá priamo pred zrakom návštevníkov a ponúkajú na predaj. Na pódiách dostávajú priestor nielen pozvané zahraničné súbory, ale hlavne detské súbory zo Spiša a folklórne skupiny a súbory zo Slovenska. V spolupráci s Tatranským, Košickým a Prešovským klubom kuchárov a cukrárov sú prezentované špeciality priamo na pódiu za účasti návštevníkov.

Čo viac vám povedať? Toto podujatie je ťažké opísať slovami, preto neváhajte a príďte ho zažiť na vlastnej koži. Určite nebudete ľutovať.

Mohli ste ochutnať...

Okrem regionálnych jedál ste mohli ochutnať špeciality z českej, litovskej, poľskej, rumunskej, srbskej, talianskej, macedónskej, švédskej, vietnamskej, ukrajinskej či dokonca z kuchyne Bosny a Hercegoviny.

Česká kuchyňa

Litovská kuchyňa

Poľská kuchyňa

Rumunská kuchyňa

Srbská kuchyňa

Talianska kuchyňa

Bosna a Hercegovina

Lotyšská kuchyňa

Macedónska kuchyňa

Švédska kuchyňa

Vietnamská kuchyňa

Ukrajinská kuchyňa

Kto nás už navštívil...

FS Zemplín (2023)
zemplin.org

Hrdza (2023)
hrdza.sk

Michal Hudák a Čekovský band (2023)

Štefan Štec (2022)
stefanstec.sk

Kandráčovci (2022)
kandracovci.sk

FS Vranovčan (2022)
vranovcan.sk

Helenine Oči (2019)
hel.sk

FS Šarišan (2019)
sarisan.sk

FS Borievka (2018)
fsborievka.sk

Kollárovci (2018)
kollarovci.sk

Sám sebou (2017)
samsebou.com

Skupina Lojzo (2017)
lojzo.eu

FS Železiar
zeleziar.sk

FS Vranovčan (Čiernobiely svet) (2015)
vranovcan.sk

Ján Ambróz (2014)
facebook.com/JanAmbroz

Kandráčovci (2013)
kandracovci.sk

Partneri a sponzori

partneri